computest araç ekspertiz logo resim
Tecrübe, Güven #Computest

Oto Ekspertiz Zorunlu Olacak

Bakanlığın hazırlamış olduğu taslağa göre, oto ekspertiz yaptırmak zorunlu olacak. Bu konuda çalışmalar hızla sürmektedir. Milliyet gazetesi dahil bir çok gazetede aşağıdaki haber yayınlanmıştır.

Yasa çıktığı zaman sıkıntı yaşamamak için, standartlara uygunluk belgelesi, TSE ve CE belgesi olmayan cihazları almamanız tavsiye olunur.

Bakanlığı yapmayı düşündüğü düzenlemeyle, 2. el araç satışı yapan işletmelerin, sattıkları taşıtlara ilişkin ekspertiz raporu almaları şartı da getirilecek. Söz konusu işletmeler, taşıta ait aldıkları ekspertiz raporunun bir kopyasını, alıcılara da vermek zorunda olacak.

Taslakta, satışa sunulan taşıtın üzerinde, araca ilişkin bilgilerin yer aldığı “tanıtım kartı” bulundurulması öngörülürken, tüketicilerin, ekspertiz raporunun da katkısıyla araca ilişkin bilgilerin doğruluğu konusunda endişe taşımaması amaçlanıyor.

Bulunduğunuz şehirde bu fırsatı değerlendirmek için, şimdiden hazırlık yapmak uygun olacaktır. Şu ana kadar 188 adet oto ekspertiz istasyonu kurduk. Cihazlarımız orijinal İtalyan malı, firmamız 32 yıldır bu işle uğraşıyor ve 27 elemanımız ile türkiyenin her yerine servis veriyoruz.

Diğer Blog Yazılarımız