computest araç ekspertiz logo resim
Tecrübe, Güven #Computest

Computest Nedir?

Computest nedir? Neden yapılmalıdır? Önemi nedir? Tüm bu soruların yanıtlarına bu yazımızda kısaca değinmeye çalışacağız.

Computest öncelikle Mates A.Ş. firmasının Oto Ekspertiz frenchise sisteminde kullandığı tescilli markasıdır.

Computest, genel olarak 2. el araçların satış işlemleri öncesi tüm parçalarının kontrol edilip durumları ile ilgili olarak detaylı bir raporlama yapılması işlemine denilmektedir. Araç sahibi ve alıcının satış işlemlerinde herhangi bir zarar girmesini, dolandırılmasını önlemek amacıyla yapılması gerekmektedir. Oto ekspertiz işlemlerini gerçekleştiren firmaların, uygun kalitedeki araç test cihazları ile bu testler yapılmakta, alıcı ve satıcının da herhangi bir zarara maruz kalmasını engellemektedir.

Bu işlemler araç sahipleri içinde önemli ancak alıcılar için ayrı bir önemi bulunuyor. Aracı satın alıp devir işlemlerini tamamladıktan sonra kullanım aşamasında ve daha sonrasında araç ile ilgili bilinmeyen bir durum olması halinde yeni araç sahibi, yani alıcı için maddi olarak büyük sorunlar meydana çıkarabilmektedir. Böyle sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına kaliteli firmaların oto ekspertiz cihazları ile verdiği bu hizmetten yararlanmakta fayda var. Konuyla ilgili olarak buraya tıkladığınızda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak Computest, Oto Ekspertizi yapılan yerlere verilen isimdir.

Diğer Blog Yazılarımız