deneme

Bayi Bulucu – Randevu Alma

Oto Ekspertiz Hizmetleri

Alt Kontrol

Alt Kontrol

Akü Test

Akü Test

Lastik Kontrol

Lastik Kontrol

Şase Kontrol

Şase Kontrol

Far Testi

Far Testi

Kaçak Kontrol

Kaçak Kontrol

TV Reklamları

Computest oto ekspertiz

NTV TV

Oto Ekspertiz

NTV Spor

Oto Ekspertiz

Beyaz TV

Oto Ekspertiz

Beyaz Spor

TÜV SÜD D-Expert Ankara’da faaliyete başladı ve Oto Ekspertiz istasyonu cihazlarını almak için firmamızı tercih etti.

Avrupa’nın en büyük oto alım merkezi olan OTONOMİ, Oto ekspertiz yapmak için gerekli olan tüm cihazlarını firmamızdan temin etmiştir. Resimlerini görmek için tıklayın

Cihazlarımız orijinal ITALYAN malı olup, TSE’nin yapmaya başladığı kalibrasyon kontrollerinden geçen ve istenilen hassasiyete uyan cihazlardır.  
 
Oto ekspertiz yönetmeliği ve cihaz belgeleri hakkındaki detayları okumak için tıklayın.

Türkiye genelinde kurmuş olduğumuz 262 adet Oto ekspertiz istasyonu faal faal olarak çalışmaktadır. Listeyi görmek için tıklayın

TSE’ye müracaat eden tüm müşterilerimiz kalibrasyon kontrollerinden geçerek HYB Belgesi almışlardır.

Satmış olduğumuz tüm cihazlar için TSE kontrollerinden geçme garantisi veriyor ve cihazlarımızın bu kontrollerden geçmesi için hiç bir parça ve aksesuar değişmesine gerek olmadığını garanti ediyoruz.

Asıl konusu oto ekspertiz ve otomobil servis ekipmanları  olan firmamız kurulduğu günden beri bu konu üzerinde çalışmaktadır ve 27 adet elamanı ile tüm Türkiye geneline en hızlı servis veren firmadır.

Oto ekspertiz için geliştirmiş olduğumuz yeni bilgisayar programı ile araç, alıcı ve satıcı bilgileri bilgisayara girilmekte, araç fotoğrafı çekilmekte ve yapılan  ölçümler müşteriye mail olarak gönderilmektedir.

Cihazlarımız İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının ürünü olup 20 yıldır aynı markalar ile çalışıyoruz.

Oto Ekspertiz sistemin kurulabilmesi için iki aracın arka arkaya gireceği kadar, 4 x 10 m ebatlarında bir yere ihtiyaç bulunmaktadır. Ancak TS13805 standardına göre cihazların kurulacağı alan en az 70 m2 olması istenmektedir. Müşteri kabul, bekleme salonu WC gibi yerler ile birlikte toplam 90-100 m2 yere ihtiyaç olacaktır.

Cihazlar zemine sıfır monte edilebildiği gibi, zemin üstü ve rampalı da kullanılabilir.

İsteyen  müşterilerimizin iş yerlerinde keşif yaparak, cihazların kurulacağı yere montaj projesi yapıyor ve cihazların yerleşimini 3 boyutlu olarak gösteriyoruz.

İlk kurulum eğitiminden sonra müşterilerimize gerekli daha detaylı eğitimleri müşterinin kendi yerinde veya Ankara veya Istanbul’daki bayilerimizde veriyoruz.

İsteyen müşterilerimiz sadece cihaz satın alıp, kendi isimleri ile iş yeri açabilecekleri gibi, kurumsal bir yapıya sahip olmaları için bayimiz olabilir ve COMPUTEST markasını kullanabilirler.

KOSGEB kurslarına katılıp, eğitim belgesi almış müşterilerimize Kosgeb kredisi almakta yardımcı olabilir, proje desteği verebiliriz. Kosgeb in vermiş olduğu hibe yardım ve faizsiz krediden faydalanmak mümkündür.

Cihazlarımız ISO belgesine sahip olup, tüm cihazlarımız 2 yıl garantilidir.

Mates A.Ş, Oto Ekspertiz sistemleri ve komple otomobil servisi kurabilen ve Oto ekspertiz bayiliği veren bir firmadır.

Servislerin ihtiyacı olan lift, Rot, Balans, Klima gaz dolum, Şase tezgahı gibi tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmektedir.

Bulunduğunuz şehirde Tofaş, Ford, Toyota, Honda, Hyundai, Renault gibi yetkili servislerde mutlaka en az birkaç tane cihazımız bulunmaktadır.

Bu servisleri arayıp, firmamız, servis hizmetlerimiz ve cihazlarımız hakkında referans alabilirsiniz. Türkiye genelinde tüm illerde çalışan 8000 den fazla muhtelif cihazımız bulunmaktadır. Bu listeyi görmek veya indirmek için tıklayın.

Çevre Bakanlığının 81 ilde denetim amaçlı kullanmış olduğu seyyar egzoz ölçüm araçları cihazları tarafımızdan temin edilmiştir.

Jandarma Genel Komutanlığı için DMO tarafından  yapılan 87 takım Egzoz Gaz analiz cihazı, 87 takım Seyyar Fren test cihazı ve 87 takım Far ayar cihazı ihalesini de firmamız kazanmış ve cihazları teslim etmiştir.

Oto Ekspertiz Cihazları

Oto
Oto Ekspertiz

Türkiye genelinde kurmuş olduğumuz 262 adet Oto Ekspertiz istasyonu faal olarak çalışmaktadır. Listeyi görmek için tıklayın

Oto ekspertiz için geliştirmiş olduğumuz yeni bilgisayar programı ile tüm araç, alıcı ve satıcı bilgileri bilgisayara girilmekte, araç fotoğrafı çekilmekte ve yapılan  ölçümler müşteriye mail olarak gönderilmekte, hem test bilgisayarında hemde server bilgisayarda saklanmaktadır.

Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz
Computest oto ekspertiz
Computest oto ekspertiz
Computest oto ekspertiz

İtalyan Dimsport ve Corghi firmalarının oto ekspertiz cihazlarını 20 yıldır ithal edip satıyor ve servis hizmeti veriyoruz.

Oto ekspertiz, Computest, araç test cihazları ikinci el araç alım-satımında, araçların o andaki durumunu tespit etmek için gerekli araç ekspertiz işlemlerinde kullanılır.

 

Oto Ekspetiz paketi içerisindeki cihazlar şunlardır : 1. Dinamometre, 2. Fren test cihazı, 3. Amortisör test cihazı, 4. Yana kayma cihazı, 5. Boya kaporta ölçüm cihazı, 6. Elektronik arıza tespit cihazı.

Dinamometre – Dyno

2 ve 4 çeker araçlara uygun cihazımız motor durumu hakkında genel bilgi verir. Motor gücü, motor torku, tekerlek gücü ve tork ölçümlerini yapar.

Oto Ekspertiz
Computest oto ekspertiz
Computest oto ekspertiz
Computest oto ekspertiz

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

Maximum güç : 400KW / 535 hp
Maximum hız : 300Km/h
Maximum tork : 750/1500Nm
Eleltriksel güç : 6KW
Teker arası mesafe : 2 -> 3m

Fren, Amortisör, Yana Kayma test cihazı 

Araçların frenleri, amortisörleri ve yana kayması hakkında genel bilgi verir. Sağ-sol frenleme gücünü ve frenleme farklarını ölçer. Balata ve disk sıkışıklıkları, diskteki yalpalanmaları ölçer.

Bütün amortisörlerin durumu test edilir. Araçlarda sağa-sola çekme olup olmadığı kontrol edilir. Araç muayene istasyonuna gidecek araçların kontrol ve hazırlıkları yapılır.

Oto Ekspertiz
deneme
deneme
deneme
deneme

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Çalışma Voltajı : 3 faz 380 V + 1 faz 220 V AC
Çekilen güç : max 18 kW
Motor gücü : 2×3.0kW veya 2 x 4.8 kW
Max araç ağırlığı : 7.5 ton
Min lastik iz genişliği : 800 mm
Max lastik iz genişliği : 2200 mm

Boya Kontrol ve Arıza Tespit Cihazı

Araçlarda boya olup olmadığını ölçer. Bu cihaz ile hem alüminyum hemde metal yüzeylerde boya kontrolü yapılabilir.

Araçların daha önce motor, şanzuman vs gibi elektronik aksamlarında arıza olup olmadığı kontrol edilir. Beyin hafızasında arıza kaydı bulunup bulunmadığına bakılır.  Bazı araçlarda km değerinin değişip değişmediği kontrol edilebilir

Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz

ZEMİNE GÖMÜLÜ MONTAJ ÖRNEKLERİ

Oto Ekspertiz
deneme
deneme
deneme

ZEMİN ÜSTÜ MONTAJ ÖRNEKLERİ

Oto Ekspertiz
deneme
deneme
deneme

Mates-Computest

5 Kasım 1987 de kurulan firmamızın asıl konusu Otomobil servis ekipmanları olup, Oto Ekspertiz Cihazları, Computest cihazları, Oto Ekspertiz bayiliği, Araç muayene istasyonu cihazları ve otomobil servislerinde kullanılan tüm diğer cihazların ithalat, satış ve servis hizmetlerini yapmaktadır.

Temsilciliğini yaptığımız Corghi, Ecotechnics, Capelec, Spanesi, Tecnomotor gibi firmalar bu piyasanın önde gelen, konusunda uzman firmalardır.

Firmamızı daha iyi tanıyabilmek için yapabileceğiniz en kolay şey, bulunduğunuz şehirdeki, Tofaş, Renault, Honda, Hyundai, Peugeot, Toyota gibi herhangi bir yetkili otomobil bayisine veya servisine firmamızı sormanız olacaktır.

Türkiye’nin her şehrinde bulunan bütün yetkili ve özel servislere cihaz satışı ve servis hizmeti veriyoruz.

Son yıllarda bir çok otomobil markası toplu cihaz alımlarını firmamızdan yaptığı gibi, Çevre Bakanlığı’da Mobil Muayene araçlarında kullanılan 81 adet egzoz gazı ölçüm cihazını, Jandarma Genel K.tanlığı 87 takım egzoz gazı ölçüm cihazı, 87 takım Seyyar fren test cihazı ve 87 takım far ayar cihazı toplu olarak firmamızdan temin etmiştir.

En belirgin özelliğimiz temsilciliğini yaptığımız firmalar ile çok uzun süreli çalışıyor ve sık sık temsilcilik değiştirmiyoruz. Dolayısıyla bizden cihaz alan müşterilerimiz aldıkları cihaza çok uzun süreler bizim servis vereceğimizi biliyor. Diğer firmalarda olduğu gibi 2-3 yıl sonra müşterimize “kusura bakmayaın biz artık o markayı satmıyoruz” demiyoruz.

Hiç bir zaman aracı firmalar ile çalışmadık, her zaman ürünlerimizi asıl imalatçı firmalardan getirdik. Dolayısıyla servis ve yedek parça temin sürelerimiz çok kısadır.

Şu ana kadar firmamız ile çalışıp, bizimle çalışmaktan pişman olan hiç bir müşterimiz olmadı. Firmamızdan 10-15 yıl önce cihaz almış veya servis kurmuş müşterilerimiz, yeni bir yer açacaklarında veya yeni bir cihaz alacaklarında mutlaka tekrar firmamız ile çalışmaktadırlar.

Amacımız müşterilerimize her hangi bir cihaz satmak değil, her zaman ihtiyaçları olan ve uzun süre, problemsiz kullanabilecekleri, istedikleri zaman servis ve yedek parçasını bulabilecekleri  cihazı satmak olmuştur ve böyle devam edecektir…

 Saygılarımla

Kadir ATA

İletişim

Merkez : 1435 Sokak No: 15 İvedik OSB Ostim ANKARA
Şube      : Atatürk Oto San Sitesi 2. Kısım Rentaş İş Merkezi No:65 Maslak İSTANBUL

444 2776 Ankara : 0312 491 8818 İstanbul : 0212 276 9127
0312 491 8808