ASILSIZ İDDİALARA MAHKEMELERİN CEVABI

Otorapor’un firmamız hakkında asılsız iddiaları ile Savcılık, Mahkeme, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gibi kurumlara yapmış oldukları sahtecilik, dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığı gibi suç duyuruları firmamız lehine sonuçlanmış, firmamız ve şahsımız Yüce Türk Yargısı önünde aklanmıştır.

OTORAPOR yetkilileri, sahtecilik ve dolandırıcılık gibi asılsız iddialarıyla hakkımızda İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Savcılık makamı 2018/128674 sayılı kararıyla hakkımızdaki suçlamaların asılsız olduğunu tespit ederek, kovuşturmaya yer olmadığı kararı vermiştir.

OTORAPOR yöneticileri, bu karara da itiraz etmiştir. İtiraz hakkında İstanbul Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, 18/12/2018 tarihli KESİN KARARIYLA bu itirazları da reddederek, Savcılık makamının kararını kesinleştirmiştir.

Bu kararla firmamız ve yetkilileri Yüce Türk Yargısı önünde aklanmış olup, OTORAPOR firması ve ortakları ilgili iftiralarının ve karalamalarının bedelini Yargı önünde ödeyecektir.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hakimliği kararlarıyla Yüce Türk Adaleti, hakkımızda karalama kampanyası başlatan bu şahıslara tokadını vurmuştur. İlgili kararlarda firmamız aklanırken, bir yandan da OTORAPOR şirketine ve ortaklarına açıkça “her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerektiği” hatırlatılmıştır.

Ayrıca, Savcılığın kovuşturmaya yer olmadığı kararında, OTORAPOR yetkililerine “eğer sahte cihaz satışı yapıldığını ve sizin de bu cihazları alarak başka şahıslara sattığınızı iddia ediyorsanız, bu durumda sizin de bu suça iştirak ettiğinizi, yani aynı suçu işlediğinizi kabul etmek gerekir” açıklamasında bulunulmuştur.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin firmamız belgeleri üzerinde yaptığı incelemede yasalara aykırı hiçbir işlem olmadığı tespit edilmiştir.

OTORAPOR ve OTOEKSDER’e ait olan ve hakkımızda asılsız iddialara yer verilen 5’ten fazla internet sitesi, sayısız sosyal medya hesabı ve paylaşımı mahkeme kararlarıyla kapatılmıştır. Hukuk önünde hak arayışımız bu kararlarla sınırlı kalmayacak olup, her türlü cezai ve hukuki müeyyidenin uygulanması için tarafımızca gerekli tüm başvurular yapılmaktadır.

Yukarıda açıkladığımız kararlar doğrultusunda, hakkımızdaki asılsız iddialarıyla iftira, hakaret ve suç uydurma suçlarını işleyen OTORAPOR yetkilileri hakkında, yetkili makamlar nezdinde suç duyurularında bulunulacak ve ayrıca uğradığımız tüm maddi ve manevi zararın giderilmesi için tazminat davaları açılacaktır. OTORAPOR yetkilileri, Türk Ceza Kanunu’nun 125, 267 ve 271’nci maddeleri uyarınca toplamda 9 yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalabileceklerdir.

6 yıl boyunca tarafımızdan sayısız cihaz temin edip, söz konusu cihazların üzerine kar koyup satan, firmamız ve firmamızın temin ettiği kaliteli cihazlar sayesinde hatırı sayılır miktarda kar elde etmiş olan OTORAPOR yetkililerinin, ticari ahlak ve etik kurallarına uymayan bu mesnetsiz suçlama ve iftiraları dolayısıyla en ağır şekilde cezalandıracağına inancımız sonsuzdur.

Çok yakında OTORAPOR ve ortakları hakkında açtığımız maddi ve manevi tazminat davaları ve suç duyuruları ile ilgili gelişmeleri de sizlere buradan duyuracağız.